Designed and built with care, filled with creative elements

Top
Image Alt

Learn and Experience Science Together Online Proje Yaygınlaştırma Etkinlikleri

Learn and Experience Science Together Online (LESTO) proje yaygınlaştırma faaliyetleri İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecektir.

İSTANBUL Yaygınlaştırma Zirvesi

Learn and Experience Science Together Online (LESTO) proje yaygınlaştırma zirvesi 19 Ocak 2024 Cuma günü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Erasmus+ School Education kapsamında gerçekleştirilmekte ve Özyeğin Üniversitesi koordinatörlüğü’nde yürütülmekte olan projede, Türkiye, Belçika, Sırbistan ve Portekiz’den sırasıyla Eğitim ve Gelecek Teknolojileri Derneği, Eğlenceli Bilim, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sabancı Üniversitesi Öğretmen Ağı, European Development Institute, CPN ve EDUGEP Ltd ortak olarak yer almaktadır

LESTO projesi fen eğitiminin gerektirdiği fiziksel ortam ve araçların dijitalleştirilerek öğrenci ve öğretmenlerin mekânsal bağımlılıklarının ortadan kaldırmayı ve dezavantajlı gruplar için eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu temel amacı desteklemek üzere,

“Uygulamalı Fen Eğitimi Dijital Eğitim Platformu”, “Dijital Uygulamalı Fen Eğitim Kitleri” ve “Öğretmen ve Öğrenci kilavuzları” hazırlanmıştır.
Proje hakkında detaylı bilgi www.lestoproject.com web sitesinden edinilebilir.

Alanında uzman konuşmacılar ve Türkiye’nin farklı illerinden öğretmenler, eğitim teknologları, akademisyen, araştırmacı ve konu ile ilgili aktörlerin yer aldığı 80+ kişilik katılımla gerçekleştirilecek proje yaygınlaştırma zirvesi kapsamında; Proje ve proje çıktılarının tanıtımı gerçekleştirilecek, katılımcılara üretilen dijital platform ve fen
deneylerini tanıtılacaktır. AB Fırsatları ve Erasmus + bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir. Katılımcılar tarafından konu ile ilgili iyi uygulama ve deneyim paylaşımları yapılacaktır.

Zirve başvurunuzu buradan gerçekleştirilebilirsiniz.

Notlar:

1.Yaş sınırı yoktur. Zirve dili Türkçe olup, zirve sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. Zirve kapsamında İstanbul dışından gelecek katılımcıların 1 günlük konaklaması (19 Ocak 2024 günü) karşılanacak olup, kontenjan ve mesafe doğrultusunda belirli bir yol harcırahı desteği verilecektir.

2. Zirve programı ve bilgilendirme paketi, seçilen katılımcılar ile paylaşılacaktır. Gelen başvurular, uygunluk durumlarına göre son başvuru tarihini beklemeden değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle başvurularınızı erken gerçekleştirmeniz rica olunur.

3.Son Başvuru Tarihi: 12 Ocak 2024. Sorularınızı info@lestoproject.com adresine gönderebilirsiniz.

Başvuru Formu Sayfası

ANKARA Yaygınlaştırma Zirvesi

Learn and Experience Science Together Online (LESTO) proje yaygınlaştırma zirvesi 25 Ocak 2024 perşembe günü Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (TEKMER) gerçekleştirilecektir. Erasmus+ School Education kapsamında gerçekleştirilmekte ve Özyeğin Üniversitesi koordinatörlüğü’nde yürütülmekte olan projede, Türkiye, Belçika, Sırbistan ve Portekiz’den sırasıyla Eğitim ve Gelecek Teknolojileri Derneği, Eğlenceli Bilim, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sabancı Üniversitesi Öğretmen Ağı, European Development Institute, CPN ve EDUGEP Ltd ortak olarak yer almaktadır.

LESTO projesi fen eğitiminin gerektirdiği fiziksel ortam ve araçların dijitalleştirilerek öğrenci ve öğretmenlerin mekânsal bağımlılıklarının ortadan kaldırmayı ve dezavantajlı gruplar için eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu temel amacı desteklemek üzere, “Uygulamalı Fen Eğitimi Dijital Eğitim Platformu”, “Dijital Uygulamalı Fen Eğitim Kitleri” ve “Öğretmen ve Öğrenci kilavuzları” hazırlanmıştır. Proje hakkında detaylı bilgi www.lestoproject.com web sitesinden edinilebilir. Alanında uzman konuşmacılar ve Türkiye’nin farklı illerinden öğretmenler, eğitim teknologları, akademisyen, araştırmacı ve konu ile ilgili aktörlerin yer aldığı 80+ kişilik katılımla gerçekleştirilecek proje yaygınlaştırma zirvesi kapsamında;

Proje ve proje çıktılarının tanıtımı gerçekleştirilecek, katılımcılara üretilen dijital platform ve fen deneylerini tanıtılacaktır. AB Fırsatları ve Erasmus + bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir. Katılımcılar tarafından konu ile ilgili iyi uygulama ve deneyim paylaşımları yapılacaktır. Zirve başvurunuzu buradan gerçekleştirilebilirsiniz.

Notlar:
1.Yaş sınırı yoktur. Zirve dili Türkçe olup, zirve sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. Zirve kapsamında Ankara dışından gelecek katılımcıların 1 günlük konaklaması (25 Ocak 2024 günü) karşılanacak olup, kontenjan ve
mesafe doğrultusunda belirli bir yol harcırahı desteği verilecektir.

2. Zirve programı ve bilgilendirme paketi, seçilen katılımcılar ile paylaşılacaktır. Gelen başvurular, uygunluk durumlarına göre son başvuru tarihini beklemeden değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle başvurularınızı erken gerçekleştirmeniz rica olunur.

3. Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2024
Sorularınızı info@lestoproject.com adresine gönderebilirsiniz.

Başvuru Formu Sayfası